Dnia 25.03.2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu odbył się XVII POWIATOWY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Wielki sukces odniósł uczeń III klasy z naszej szkoły Bartosz Wójcik, który pokonał wszystkich uczestników turnieju i zajął I miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowały się także Zosia Karbowska, która zajęła VII miejsce oraz Wiktoria Magarewicz. Dzieci do turnieju przygotowywała pani Grażyna Stępka. Gratulacje.
WIOSNA - ACH TO TY
„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.
A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”Tadeusz Boy-Żeleński
Witamy wiosnę-zdrowo i kolorowo!!!
Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.
W tym roku w naszej szkole witaliśmy wiosnę pod hasłem,, Zdrowo żyjemy, zdrowo rośniemy” (w ramach projektu-Szkoła Promująca Zdrowie).
Dzieci z przedszkola oraz z klas I-III przyszły bardzo kolorowo ubrane, żeby wziąć udział w pokazie mody wiosennej. Wszystkie stroje były piękne, wyjątkowe i niepowtarzalne.
Po pokazie uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne w Szkolnej Gali Talentów. Wśród wykonawców znaleźli się tancerze, piosenkarze, gimnastycy. Podczas występów publiczność świetnie się bawiła, klaszcząc i pomagając występującym.
Komisja konkursowa( p. D. Płocharczyk, p. K. Nenkin, p. M. Wójcik) wyłoniła najbardziej utalentowanych uczniów. Naszą szkołę na Gminnej Gali Talentów będą reprezentowały dzieci z klasy III, przygotowane przez panią Grażynę Stępkę oraz dziewczyny z klasy V- Martyna Hetnar , Katarzyna Nenkin.
Po emocjach konkursowych młodsi uczestnicy zabawy wzięli udział w ćwiczeniach przy muzyce. Fantastyczny aerobik poprowadziła uczennica klasy VIII-Martyna Bachusz.
Uczniowie starszych klas przystąpili do rywalizacji turniejowej. Na poszczególnych stanowiskach musieli wykonać zadania ,związane ze zdrowym stylem życia. Na pierwszym, pod czujnym okiem ratownika medycznego- pani Karoliny Nenkin oraz pracownika straży pożarnej- pana Arkadiusza Nenkina, została sprawdzona wiedza uczniów na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Na kolejnym stanowisku uczniowie musieli wykazać się wiadomościami na temat zdrowego odżywiania, rozwiązując niełatwy quiz. Trzecie zadanie to sprawdzenie sprawności fizycznej: przenoszenie piłek oraz trafianie do celu. Następnie dzieci przygotowywały scenki o przeciwdziałaniu przemocy. Wielkie emocje towarzyszyły także przy ostatnim zadaniu – poszukiwaniu skarbu, którym okazał się kosz zdrowych , soczystych, smacznych jabłek.
Po wyczerpujących zmaganiach( fizycznych i umysłowych J ) , w dobrych humorach, z ładunkiem pozytywnej energii, pełni nadziei, że jutro zaświeci słońce , dzieciaki rozeszły się do domów. To był wyjątkowy dzień…
Lubimy pomagać
Dlaczego warto bezinteresownie pomagać innym? Przede wszystkim dlatego, że pomaganie bez oczekiwania na policzalne korzyści sprawia, że każdy czuje się lepszy, bardziej wartościowy. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie, to najlepsza nauka dla drugiego człowieka - nauka człowieczeństwa. Mając świadomość takich wartości pomagania uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali kilka akcji charytatywnych, dzięki którym udało się zebrać fundusze i przekazać je potrzebującym. Zaczęliśmy w grudniu. Klasa V postanowiła sprzedawać własne wypieki i za zebrane pieniądze został zakupiony „Miś Piotruś”, wspomagając w ten sposób Fundację TVN „Nie jesteś sam”. Miś został przekazany dziecku. Udało się także zorganizować paczkę dla potrzebującej rodziny. W styczniu przystąpiliśmy do akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną „Świat bez głodu”. Na potrzebę akcji PAH oraz programu Szkoły Promującej Zdrowie w ramach, której chcieliśmy zmniejszyć hałas zorganizowaliśmy globalną kawiarenkę „Tropiki - Strefa ciszy”, w której sprzedawaliśmy własne wypieki, przeprowadziliśmy loterię i już w marcu zebraliśmy 340 zł. Pieniądze zostały przesłane na konto PAH - pomogliśmy dzieciom z Syrii. Udało się nam także wspomóc leczenie Laury z Bolesławca cierpiącej na dystrofię mięśni wpłacając na jej konto 100 zł. Obecnie prowadzimy akcję zbiórki funduszy i karmy dla zwierząt ze schroniska w Dłużynie Górnej.
Bieg ku wiośnie
Dnia 21.03. 2019 r. na stadionie miejskim w Boleławcu odbyły się I Dolnośląskie Biegi Przełajowe pod hasłem "Bieg ku wiośnie." Naszą szkołę reprezentowało 10 osób z klas II, V, VI i VIII - Bartosz Dutkiewicz, Marcin Nenkin, Piotr Stanisławski, Szymon Nenkin, Oliwia Skrabucha, Tomasz Ratajczak,Daniel Kubica, Paweł Czulak, Magda Juźwicka, Maja Juźwicka. Dzieci biegały na różnych dystansach w zależności od kategorii wieku. Najmłodsi z II klasy biegli na dystansie 300 m i zaprezentowali się bardzo dobrze. Bartosz Dutkiewicz zajął III miejsce, Piotr Stanisławski V, a Marcin Nenkin IX. Dzieci ze starszych klas zaprezentowały się równie dobrze zdobywając miejsca w czołowych dziesiątkach. W klasyfikacji LZS Oliwia Skrabucha zajęła III miejsce.
Kolejny sukces sportowy
Kaja Antos uczennica klasy VIII ZSP w Trzebieniu osiągnęła bardzo duży sukces zdobywając I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego I Strefy XX Dolnośląskich Igrzysk LZS – Mieszkańców Wsi i Miast. Zawody odbyły się 03.03.2019 r. w Sulikowie. Dnia10.03.2019 r. również w Sulikowie będzie brała udział w rozgrywkach województwa Dolnośląskiego. Kaja już od najmłodszych lat reprezentowała naszą szkołę na zawodach sportowych, zdobywając czołowe miejsca w mistrzostwach gminy, powiatu, strefy jeleniogórskiej oraz Dolnego Śląska w różnych dyscyplinach sportu. Największe sukcesy osiągała w tenisie stołowym, siatkówce oraz lekkiej atletyce. W roku szkolnym 2017/2018 otrzymała nagrodę wójta gminy Bolesławiec za wysokie osiągnięcia sportowe.
Sukcesy sportowe
W miesiącach styczniu i lutym były kontynuowane rozgrywki sportowe w ramach mistrzostw gminy i powiatu, w których uczniowie z naszej szkoły odnieśli kolejne sukcesy. Uczennice klasy VIII zdobyły tytuł mistrzyń gminy Bolesławiec oraz wicemistrzyń powiatu w siatkówce. Dziewczęta grały w składzie: Kaja Antos, Emilia Trojnar, Ola Charewicz, Paulina Kubica, Martyna Bachusz, Zuzanna Orlak, Wiktoria Zioła i Maja Juźwicka. Tenisistki stołowe z klas VII i VIII( Kaja Antos, Emilia Trojnar i Marta Bojarska)zajęły II miejsce w powiecie. Gratulacje.
Polska Akcja Humanitarna „Świat bez głodu”
Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji humanitarnej organizowanej przez PAH „Świat bez głodu”. Jak podaje Polska Akcja Humanitarna, co sześć sekund z powodu głodu umiera jedno dziecko. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, jedzenia brakuje co ósmej osobie na Ziemi, a stan ten stale się pogarsza.W krajach Globalnego Południa głód jest problemem codziennym – ludzie nie mają wystarczającego dostępu do jedzenia, a państwa nie są w stanie wykarmić wciąż powiększającej się populacji. Polska Akcja Humanitarna od lat zwraca uwagę na problem głodu w krajach ubogich oraz marnowania żywności w państwach rozwiniętych. Teraz organizacja postanowiła zapobiec dalszemu rozwijaniu się problemu niedożywienia – poprzez strukturalne podejście na poziomie lokalnym, czyli nauczenie najmłodszego pokolenia, że przyszłość jest w ich rękach. Dzięki udziałowi w kampanii uczniowie dowiedzą się, jak wygląda dostęp do żywności w krajach Południa, poznają powiązania między kwestią głodu, a innymi problemami globalnymi. Zrozumienie globalnych współzależności to klucz do zrozumienia świata i naszego wpływu na życie innych.
Szkolny Konkurs Recytatorski
18 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.
Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas IV-VII. Recytowali wybrane przez siebie wiersze. Mogliśmy wysłuchać utworów m.in. Jana Brzechwy, Ignacego Krasickiego, Andrzeja Waligórskiego, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow czy Jonasza Kofty. Komisja konkursowa, która dokonywała oceny prezentowanych utworów, brała pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. Mimo ogromnych emocji i tremy wszyscy uczniowie spisali się znakomicie. Uczestnicy oczarowali jury świeżością interpretacji, temperamentem i znakomitą pamięcią.
Werdyktem komisji I miejsce przyznano Kacprowi Ślicznemu, uczniowi klasy VII. Drugie miejsce zajęła Oliwia Skrabucha (kl. V), a trzecie Emilia Zawrotniak ( kl.IV) .Wyróżnienia zostały przyznane Marice Błaszczyk (kl. VI) i Pawłowi Czulakowi (kl. V).
Tym samym uczniowie zakwalifikowali się do Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy zdobyli nagrody książkowe.
W Gminnym Konkursie Recytatorskim Kacper Śliczny z klasy VII zajął trzecie miejsce. Gratulujemy.
Szkoła Promująca Zdrowie
W tym roku szkolnym Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzebieniu przystąpił do programu Szkoła Promująca Zdrowie.
Ruch szkół promujących zdrowie rozwija się w Europie od 15 lat i obejmuje obecnie 43 kraje stowarzyszone w Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, którym wspólnie patronują Światowa Organizacja Zdrowia, Rada Europy i Komisja Europejska. Te trzy organizacje międzynarodowe wiążą z rozwojem tego ruchu nadzieje na lepszą jakość życia ludzi w zjednoczonej Europie. Polska znalazła się w gronie pierwszych ośmiu krajów, które zostały przyjęte do ESSzPZ już w 1992 r. Sekretariat Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie mieści się w Holenderskim Instytucie Promocji Zdrowia i Profilaktyki Chorób. Koncepcja Szkoły Promującej Zdrowie „wyrosła” z ogólnych założeń promocji zdrowia, rozwijanej przez Światową Organizację Zdrowia oraz z dorobku kilku międzynarodowych konferencji poświęconych szkolnej edukacji zdrowotnej. Nie ma jednej, ogólnie przyjętej definicji takiej szkoły. Każdy kraj wypracowuje swój model SzPZ w zależności od uznawanych wartości oraz własnych doświadczeń.
Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
1. Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.
2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.
3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną.
Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
SZKOŁA
• Jest środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.
• Jest elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.
• Jest miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.
Promująca:
• Tworząca warunki (fizyczne i społeczne), sprzyjające ochronie i pomnażaniu zdrowia.
• Umożliwiająca aktywne uczestnictwo społeczności szkolnej w działaniach na rzecz zdrowia.
Zdrowie:
• Ma cztery wymiary: fizyczny, psychiczny, społeczny i duchowy, które powinny być w harmonii.
• Decyduje o jakości życia ludzi obok wykształcenia i warunków ekonomicznych.
Projekt „Otwarty umysł – Twoją szansą na rozwój”
Gmina Bolesławiec od września 2018 roku rozpoczęła realizację projektu pn. „Otwarty umysł – Twoją szansą na rozwój”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10. Edukacja, Działanie 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, Poddziałanie 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej– konkursy horyzontalne.
Projekt skierowany jest do uczniów/uczennic klas IV-VIII z 8 Szkołach Podstawowych w miejscowościach: Bożejowice, Brzeźnik, Kruszyn, Ocice, Żeliszów, Kraśnik Dolny, Trzebień, Dąbrowa Bolesławiecka, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bolesławiec.
Celem projektu jest wzrost poziomu kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy u 322 uczniów i uczennic (164 K, 158 M) uczęszczających do 8 szkół podstawowych w Gminie Bolesławiec poprzez realizację zajęć dodatkowych oraz wyposażenie szkolnych pracowni matematyczno-przyrodniczych w niezbędny sprzęt TIK i pomoce dydaktyczne do 30.06.2020r.
Okres realizacji projektu wrzesień 2018 – czerwiec 2020 r.
Cel projektu zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących działań:
- Cykl zajęć dodatkowych dla uczniów/uczennic, w tym:
- dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki i geografii
- koła zainteresowań z matematyki, przyrody, fizyki, biologii, chemii i informatyki
- Zajęcia terenowe dla uczniów/uczennic – wycieczki edukacyjne
- Zakup sprzętu TIK i wyposażenie matematyczno-przyrodniczych pracowni szkolnych
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Szkoła Podstawowa w Trzebieniu
Harmonogram zajęć dodatkowych na rok szkolny 2018/2019 w ramach projektu „Otwarty umysł-Twoją szansą na rozwój”
l. p
Rodzaj zajęć
data
godzina
Październik 2018
1.
„Przygoda z matematyką” – koło matematyczne
15 października
15 października
22 października
29 października
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
2.
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki
16 października
16 października
23 października
30 października
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
3.
Koło Młodego Naukowca
17 października
17 października
24 października
31 października
12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
4.
Klub Przyrodnika
17 października
17 października
25 października
25 października
12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
Listopad 2018
1.
„Przygoda z matematyką” – koło matematyczne
5 listopada
5 listopada
19 listopada
26 listopada
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
2.
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki
6 listopada
13 listopada
20 listopada
27 listopada
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
3.
Koło Młodego Naukowca
7 listopada
14 listopada
21 listopada
28 listopada
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
4.
Klub Przyrodnika
8 listopada
15 listopada
22 listopada
29 listopada
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
Grudzień 2018
1.
„Przygoda z matematyką” – koło matematyczne
3 grudnia
10 grudnia
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
2.
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki
4 grudnia
11 grudnia
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
3.
Koło Młodego Naukowca
5 grudnia
12 grudnia
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
4.
Klub Przyrodnika
7 grudnia
13 grudnia
12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
Styczeń 2019
1.
„Przygoda z matematyką” – koło matematyczne
7 stycznia
14 stycznia
21 stycznia
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
2.
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki
8 stycznia
15 stycznia
22 stycznia
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
3.
Koło Młodego Naukowca
9 stycznia
16 stycznia
23 stycznia
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
4.
Klub Przyrodnika
3 stycznia
10 stycznia
17 stycznia
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
Luty 2019
1.
„Przygoda z matematyką” – koło matematyczne
11 lutego
18 lutego
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
2.
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki
12 lutego
19 lutego
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
3.
Koło Młodego Naukowca
13 lutego
20 lutego
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
4.
Klub Przyrodnika
14 lutego
21 lutego
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
Marzec 2019
1.
„Przygoda z matematyką” – koło matematyczne
4 marca
11 marca
18 marca
25 marca
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
2.
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki
5 marca
12 marca
19 marca
26 marca
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
3.
Koło Młodego Naukowca
6 marca
13 marca
20 marca
27 marca
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
4.
Klub Przyrodnika
7 marca
14 marca
21 marca
28 marca
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
Kwiecień 2019
1.
„Przygoda z matematyką” – koło matematyczne
1 kwietnia
1 kwietnia
8 kwietnia
29 kwietnia
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
2.
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki
2 kwietnia
2 kwietnia
9 kwietnia
30 kwietnia
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
3.
Koło Młodego Naukowca
3 kwietnia
3 kwietnia
17 kwietnia
24 kwietnia
12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
4.
Klub Przyrodnika
4 kwietnia
4 kwietnia
11 kwietnia
25 kwietnia
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
Maj 2019
„Przygoda z matematyką” – koło matematyczne
6 maja
13 maja
20 maja
27 maja
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki
7 maja
14 maja
21 maja
28 maja
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
Koło Młodego Naukowca
8 maja
15 maja
22 maja
29 maja
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
Klub Przyrodnika
9 maja
16 maja
23 maja
30 maja
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
Czerwiec 2019
„Przygoda z matematyką” – koło matematyczne
3 czerwca
10 czerwca
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki
4 czerwca
11 czerwca
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
Koło Młodego Naukowca
5 czerwca
12 czerwca
12.00 – 12.45
12.00 – 12.45
Klub Przyrodnika
6 czerwca
13 czerwca
12.55 – 13.40
12.55 – 13.40
ZŁOTE DZIEWCZYNY
Dnia 14.12.2018 r. w ZSP w Iwinach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt klas IV-VI. Naszą szkołę i gminę reprezentowały uczennice klasy V Oliwia Skrabucha i Julia Herbut. Dziewczęta spisały się wyśmienicie pokonując gospodynie zajęły I miejsce i będą uczestniczyły w rozgrywkach strefy jeleniogórskiej w Pisarzowicach koło Kamiennej Góry. Gratulacje.
Mistrzostwa Gminy w Koszykówce Dziewcząt Klas V-VI
15 listopada 2018 r. w sali sportowej ZSP w Kruszynie odbyły się kolejne Mistrzostwa Gminy tym razem w koszykówce dziewcząt klas V-VI. W zawodach wzięły udział zawodniczki z Kruszyna, Brzeźnika, Dąbrowy Bolesławieckiej orazTrzebienia. Dziewczęta z naszej szkoły po niezwykle wyrównanej rywalizacji zajeły II miejsce ulegając tylko drużynie gosodyń. Gratulacje.
Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym
We wtorek 12 listopada 2018 r. w sali sportowej ZSP w Trzebieniu odbyły się szkolne zawody w drużynowym Tenisie Stołowym. W zawodach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI z Dąbrowy Bolesławieckiej i Trzebienia oraz klas VII-VIII z Brzeźnika, Dąbrowy Bolesławieckiej, Żeliszowa i Trzebienia. Drużyna chłopców klas V-VI z naszej szkoły zajęła II miejsce, a chłopców z klas VII-VIII - III miejsce. W przypadku turnieju dziewcząt do zawodów w swoich kategoriach zgłosiły się tylko drużyny z Trzebienia, które tym samym otrzymały prawo startu w dalszym etapie rozgrywek.
Złoto koszykarek z Trzebienia.
We wtorek 30 października 2018 r. w sali sportowej naszej szkoły odbyły się pierwsze zawody w koszykówce rozgrywane w ramach Mistrzostw SP Gminy Bolesławiec w roku szkolnym 2018/2019. W rywalizacji pod koszami wzięło udział pięć dziewczęcych reprezentacji klas VII-VIII z Bożejowic, Brzeźnika, Kraśnika Dolnego, Kruszyna oraz Trzebienia. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". Drużyna z naszej szkoły wgrała rwalizację ze wszystkimi szkołami i zajeła I miejsce. Gratulujemy.
Rozgrywki z Lesznem Górnym podczas Festynu Rodzinnego.
Dzięki zaangażowaniu Prezesa K.S. ,,Garbarnia” Ryszarda Wróblewskiego z Leszna Dolnego i Pani Ewy Parzygnat z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu zorganizowano po raz kolejny mecz w którym udział wzięły dzieci w dwóch grupach wiekowych. W grupie młodszej grały dzieci w wieku od 6-9 lat a w grupie starszej dzieci od 10-13 lat. Licznie przybyli kibice mocno dopingowali, a młodzi piłkarze ostro wzięli się do rywalizacji. Po dwóch meczach w grupie młodzików wygrało Leszno 5-3, jak również w grupie starszej 2-0. Młodzi piłkarze z Trzebienia oczekują na szybki rewanż. Na zakończenie rozgrywek Pani Sołtys Małgorzata Zoryło wraz z Panią Ewą Parzygnat wręczyły uczestnikom słodkie upominki.
Andrzej Szwedo
Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt klas VII-VIII.
Piłkarki ręczne z klas VII-VIII zainaugurowały rozgrywki sportowe w roku szkolnym 2018/2019, które odbywają się corocznie w ramach Mistrzostw Gminy Bolesławiec. Ze względu na napięty grafik sportowej rywalizacji uczniów gminnych szkół podstawowych pierwsze zawody rozegrano już 12 września 2018 r. na boisku sportowym ZSP w Ocicach. W zawodach uczestniczyły trzy reprezentacje: ZSP Trzebień, ZSP Ocice oraz ZSP Kruszyn. Dziewczęta z naszej szkoły po wyrównanej rywalizacji zajęły ostatecznie II miejsce. Gratulujemy.
WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA DZIECI W LEKKIEJ ATLETYCE
Dnia 12.06.2018 na Stadionie Olimpijskim we Wroclawiu odbyły się Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę na igrzyskach reprezentowała Kaja Antos. Jest to duży sukces Kai, która w konkurencji pchnięcie kulą zajęła na zawodach strefy jeleniogórskiej w Zgorzelcu IV mejsce. Wynik ten pozwolił jej zakwalifikować się na zawody wojewódzkie, na których zajęła 14 miejsce na 28 startujących zawodniczek.Gratulacje.
SUKCES KACPRA PAWLAKA
10.05.2018 na Stadionie Miejskim w Bolesławcu odbyły się Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce na szczeblu powiatowym.Duży sukces na zawodach odniósł Kacper Pawlak, który w biegu na 60 m zdobył I miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę na zawodach strefy jeleniogórskiej w Zgorzelcu. Bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali zawodnicy biorący udział w zawodach. Julia Kaszyc w biegu na 60 m zajęła IV miejsce, Kaja Antos w rzucie piłeczką była VII, Michał Fulara w pchnięciu kulą był VIII, a Przemek Durtka w rzucie piłeczką VI. Gratulacje.
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR SOŁTYSA WSI TRZEBIEŃ
W piątek 21 kwietnia. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu odbył się „Rekreacyjny Turniej Siatkówki o Puchar Sołtysa Trzebienia”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się cztery drużyny w skład, których weszli między innymi miejscowi przedsiębiorcy, OSP Trzebień, członkowie „Stowarzyszenia Trzebień”, mieszkańcy Trzebienia i okolic. Wszystkie mecze rozegrane były na wysokim, wyrównanym poziomie. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwała sędzia Pani Ewa Parzygnat. Zawody przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze, przy głośnym dopingu przybyłych kibiców. Pierwsze miejsce i puchar sołtysa Trzebienia zdobyli strażacy z OSP Trzebień, drugie Stowarzyszenie ,,Trzebień”. Miejsca kolejne zespoły z firmy Nawara ,,Serwis”. Puchar Sołtysa i dyplomy wręczyła uczestnikom Sołtys Pani Gosia Zoryło. Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzebieniu i Stowarzyszenie ,,Trzebień”. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za liczne przybycie.
Andrzej Szwedo
PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT
W czwartek 19 kwietnia 2018r. na boisku sportowym w Ocicach rozegrano szkolne zawody w piłce nożnej dziewcząt klas VII. W zawodach wystartowały trzy reprezentacje z Trzebienia, Kruszyna oraz Ocic. Dziewczęta z naszej szkoły po dzielnej walce zajęły ostatecznie III miejsce. Gratulacje.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie