• Projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki daje nam wiele możliwości

Jak wiele innych szkół także i my przystąpiliśmy do projektu Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu projektowi nasza szkoła rozszerzy zakres oddziaływania na uczniów. Mamy nadzieję na stworzenie wartościowych pracowni, dzięki którym rozwijać będziemy pasje naszych uczniów.

W ramch zakupów projektowych kupiliśmy miedzy innymi roboty edukacyjne, które juz służa naszym uczniom podczas zajęć informatycznych. Wykorzystujmy roboty podczas zajęć z proramowania. Zajęcia te wzbudzają wśród dzieci ogromny entuzjazd oraz zainteresowanie.

Także na innych zajęciach korzystamy aktywnie ze sprzetu zakupionego w ramch projektu. W ramach projektu interdysplinarnego klasy 5 tworzymy średniowieczne miasto i wieś z wykorzystaniem modeli 3D wydrukowanym w drukarce. Uczniowe samim dokonali wybrou modeli a nastepnie brali aktywny udział w samym procesie drukowania.